دستگاه سورتینگ لوبیا

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات مانند نخود لوبیا چند است؟ آیا این ماشین آلات می تواند علاوه بر این محصولات، دیگر محصول هایی نظیر عدس و ماش را نیز کاملا سورت نماید؟ پس از سفارش برای خرید، مدت زمانی که برای ساخت آن نیاز می باشد، چیست؟

جزییات دستگاه سورتینگ حبوبات

در جواب سوال بالا باید بگوییم که ما به عنوان نمونه محصولات بسیاری را توسط دستگاه سورتینگ حبوبات که خودمان ساخت و طراحی آن را به همراه مونتاژ توسط قطعاتی که از شرکت های چینی درجه یک وارد کشور کرده ایم، تولید نموده ایم.

این محصولات، شامل موارد زیر می باشند:

  • برنج
  • تخمه
  • انواع حبوبات
  • پسته
  • چای
  • انواع برگ
  • انواع بذر
  • غلات مانند گندم و جو

دو مسئله بسیار مهم در زمینه ساخت دستگاه سورتینگ وجود دارد که باید به آنها بپردازیم.

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات مانند نخود لوبیا

 

نحوه ساخت دستگاه سورتینگ حبوبات

دستگاه سورتینگ، توسط کانال خود که محصول از آن جا با ویبره و باد عبور می کند و کنترل دقیق چشمی که بر روی محصول دارد، آن را تقسیم بندی و تفکیک می نماید.

از آن جایی که محصولات با یکدیگر متفاوت می باشند، هر کدام سایز بندی و درشتی و ریزی مختلفی دارند، یک حداقل سایز و یک حداکثری می توان برای دستگاه تعریف نمود.

به طور مثال سایز محصولات مناسب این دستگاه از بذر ارزن و ریز تر تا پسته و انواع خشکبار مانند گردو می باشد.

از این ماشین می توان به عنوان دستگاه سورتینگ پسته نیز نام برد، چرا که به راحتی خود پسته را به صورت دهن بسته و باز و همچنین مغز پسته را در رنگ های مختلف، کاملا جداسازی می نماید.

دستگاه سورتینگ حبوبات

قیمت دستگاه سرند حبوبات

قیمت دستگاه سرند حبوبات در بازار ایران، برای پاک سازی قبل از ارائه محصول به دستگاه سورتینگ، با قیمت های مختلفی به فروش می رسد.

مرسوم ترین دستگاه بوجاری یا سرند حبوبات که کارش هم بوجار و هم سایزبندی محصول به سه بخش ریز، متوسط و درشت می باشد، امروزه با قیمت 10 میلیون تومان قابل خرید کردن است.

اما کیفیت کار بوجاری اش بسیار پایین است و حتما نیاز به دستگاه سورتینگ برای این کار وجود خواهد داشت.

دستگاه سرند حبوبات

دستگاه سورتینگ مرکبات و قیمت آن

دستگاه سورتینگ مرکبات چندین مدل دارد که می خواهیم آنچه که در کشور مان توان تولیدش وجود دارد را خدمت تان بیان نماییم.

آنچه که در کشور ما در زمینه مرکبات و سورت انواع میوه گرد و بیضی شکل ساخته می شود، به صورت رولیکی یا حجمی است.

امروزه کشور ما دارای سطح بسیار بالایی از تولیدات مختلف میوه جات است و برای سورت و سایز بندی و همچنین جداسازی خراب از میوه سالم، از میز بازبینی و دستگاه سورتینگ مرکبات استفاده می شود.

میز بازبینی برای مرکبات قیمت آنچنانی ندارد، اما دستگاه سورتینگ به تنهایی دارای قیمت به نسبت بالایی است و تمامی کشاورزان و باغداران نمی توانند اقدام به خرید این دستگاه نمایند.

برای همین چندین تاجر و سردخانه دار میوه این ماشین آلات را خریداری می کنند و مابقی از آن به صورت اجاره ای بهره می برند.

دستگاه سورتینگ مرکبات

دستگاه سورتینگ برنج و تفاوت آن با حبوبات

جالب است بدانید که همان دستگاهی که کار سورتینگ برنج را انجام می دهد، همان دستگاه هم کار سورت حبوبات را انجام خواهد داد.

در واقع در حبوبات و برنج، آنچه که باعث دل زدگی مشتریان خواهد شد، پیدا شدن حبوبات یا برنج با رنگ متفاوت از سایر برنج های درون کیسه بسته بندی شده است.

این کیسه های بسته بندی توسط دستگاه بسته بندی تک توزین یا دو توزین بسته بندی و آماده سازی می شوند که باید به دقت به آن ها در این زمینه توجه نمود.

امروزه دستگاه های مختلفی در زمینه سورت به کشور مان ایران وارد می شوند و گران قیمت ترین آن ها، دستگاه سورتینگ میر (meyer) است.

این دستگاه به دلیل داشتن بدنه تمام استیل با تمام شدن هزینه ساخت اولیه بالاتر، قیمت بالاتری هم برای فروش دارد.

جالب است بدانید که نرم افزار های تمامی دستگاه های کالر سورتر که از چین می آیند، با یکدیگر متفاوت است و دستگاه های مختلف قدرت های مختلفی در شناسایی رنگ محصول دارا می باشند.

دستگاه سورتینگ برنج

دستگاه سورت لیزری و تفاوتش با اپتیک

در گذشته و حتی امروزه برخی دستگاه ها توسط لیزر ساخته می شوند که درون محصول قابلیت شناسایی و جداسازی بر اساس کیفیت مغز محصول صورت می گیرد.

برخی از محصولات به دلیل اینکه احتمال خرابی در هسته مرکزی خود را دارند، مانند انواع میوه جات، نیاز است که از دستگاه سورت لیزری استفاده شود که توسط لیزر و یا اشعه ایکس کار تشخیص و عکس برداری از محصول را انجام داده و سپس آن را جداسازی و تفکیک می نماید.

تفاوت بسیار زیادی بین دستگاه سورت لیزری با اپتیک وجود دارد و هر کدام از این دستگاه ها کارایی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارا هستند.

دستگاه سورت لیزری

دستگاه سورتینگ مغز پسته و سایر خشکبار

پسته و مغز آن را می توان توسط دستگاه سورت جداسازی نمود. کار بسیار سختی نیست که این دستگاه می تواند توسط دوربین های خود، به خوبی محصول را ببیند و کار تشخیص و جداسازی محصول را با کیفیت عالی انجام دهد.

امروزه دستگاه های سورتینگ در تمامی خشکبار و برای جداسازی بر اساس تفکیک رنگ و سایز به کار می روند.

جالب است بدانید که یکی از پر مصرف ترین کاربرد این دستگاه ها، در زمینه تخمه های جاپنی و همچنین انواع کشمش های مختلف است.

جداسازی انواع کشمش بر اساس رنگ بندی، در چشم مشتری بسیار تاثیرگذار است و باعث می شود که ما متوجه شویم که آیا می شود با قیمت بسیار بالاتری محصولات را به فروش رساند یا خیر؟

دستگاه سورتینگ مغز پسته

دستگاه سورتینگ برای خاکشیر داریم؟

خاکشیر محصولی بسیار ریز است و جداسازی آن بعضا امروزه توسط باد و آب صورت می گیرد.

خوشبختانه یا متاسفانه جداسازی خاکشیر توسط دستگاه سورتینگ امکان پذیر شده، ولی هنوز جای کار بسیاری را دارا می باشد.

اگر یک برنامه تخصصی برای سورتینگ خاکشیر نوشته شود، درصد قابل توجهی قطعا پاک خواهد شد و با درصد بسیار پایین تری می توان ضایعات به همراه داشت.

صادرات خاکشیر به کشور های مختلف، خودش می تواند سبب گردد که تولید کننده ها اکثرا برای خرید دستگاه کالر سورتر روی بیاورند.

دستگاه سورتینگ خاکشیر