ساخت بهترین دستگاه سورتینگ برنج در خاورمیانه

 

ساخت بهترین دستگاه سورتینگ برنج در بازار خاورمیانه توسط مهندسین ایرانی صورت گرفت. مزیت این ماشین نسبت به مدل های مشابه وارداتی چینی، کاربرد برای محصولات مختلف من جمله برنج، چای، خاکشیر، عدس، لوبیا، نخود، لپه، حبوبات، خشکبار، پسته و مغز آن، تخمه، گردو، عناب، کنجد، سایر محصولات توسط سیستم کالر یا رنگ و سایز می باشد.

 

خاور میانه و نیاز به دستگاه سورتینگ

 

در کشور های حاشیه خلیج فارس، دستگاه های سورت بسیاری نیاز است.

یکی از کشور هایی که جدیدا اقدام به واردات آن نموده است، خود کشور روسیه است که دارای بزرگترین و بیشترین سطح آب از دریاچه خزر می باشد.

یکی از مشتریان ما خودش از ما تقاضا ارائه اطلاعات لازم برای صادرات دستگاه سورت به کشور روسیه را نموده است و عمدتا به دنبال دستگاه 5 کاناله سورتینگ رنگی می باشد.

حال شما می توانید بازاری را که علاوه بر کشور خودمان، در کشور های شمالی مانند آذربایجان، ارمنستان، روسیه، ترکمنستان و ازبکستان هست را نیز بررس کنید و بدانید که چه میزان ساخت دستگاه سورتینگ و صادرات آن می تواند ارز آوری بالایی برای کشور مان به همراه داشته باشد.

البته مسئله اصلی در این زمینه داشتن نیروی متخصص و پشتیبانی در هر کشور است که این کار را نیز ما بنا داریم با تربیت نیروی متخصص از همان کشور ها، برای شان داشته باشیم.

تا با کوچکترین مشکل، بتوانند به سرعت و به راحتی خطای دستگاه را رفع نمایند.

ساخت دستگاه سورتینگ برنج در خاورمیانه

 

دستگاه سورتینگ برنج جیست؟

در محصول برنج موارد زیر وجود دارد:

 • نیمدانه
 • دانه بلند
 • دانه سیاه
 • ضایعات
 • شکسته
 • یولاف
 • خار و خاشاک
 • علف هرز
 • اسپر حشرات

در خط سورتینگ و بسته بندی برنج، در درجه اول یک دستگاه بوجاری برنج به کار می رود.

وظیفه این دستگاه پاک کنی تا 75-80 درصدی اولیه برنج می باشد که ظرفیت دستگاه های بوجاری، حداقل 1 تن باید باشد که خط سورتینگ با سرعت بسیار بالا کار کند.

اگر سورتینگ 5 کانال در خط سورتینگ برنج به کار رفته باشد، می تواند در هر ساعت 7 تن سورت نماید.

بنابراین داشتن یک دستگاه پرکن قوی و همچنین یک دستگاه بوجاری با سرعت بالا و ظرفیت بالای 7 تن قطعا می تواند در سرعت خط سورتینگ بسیار تاثیرگذار باشد.

کار دستگاه سورتینگ برنج جداسازی و سایز بندی برنج ها است.

اگر دقت کرده باشید، بعد از بوجاری شدن برنج ها، خود برنج ها همه در هم هستند و این موضوع قعا باعث افت قیمت محصول خواهد شد.

و همچنین به صورت دستی نمی توان این کار را انجام داد.

برای همین نیاز به دستگاه سورتینگ برنج بسیار احساس می شود.

دستگاه سورتینگ مناسب برای یک کارخانه برنج

برای اینکه بدانیم چه دستگاه سورتی برای یک کارخانه برنج مناسب است، در درجه اول باید بدانید که انواع دستگاه سورتینگ برنج چیست؟

انواع دستگاه سورتینگ برنج

 • خانگی
 • صنعتی

دستگاه سورتینگ برنج خانگی

دستگاه سورتینگ خانگی به دستگاهی می گویند که تنها تفاوتش با دستگاه صنعتی، ابعاد و قیمت آن است.

هر چه دستگاه کوچکتر و جمع و جور تر باشد، به آن خانگی گویند.

البته دستگاه بسته بندی خانگی نیز خوشبختانه ساخته می شود و می توان حتی در یک خانه و یا حیاط یک منزل، یک خط سورتینگ برنج را با کیفیت بسیار بالا راه اندازی نمود.

در صنعت دستگاه های سورتینگ، به دستگاه سورتر مینی، خانگی گویند.

دستگاه سورتینگ برنج خانگی

دستگاه سورتر برنج صنعتی

دستگاه های بالای 2 کانال تا 7 کاناله برای کارخانه جات برنج مرسوم هستند که امروزه استفاده از این دستگاه ها به شدت در کاخانه جات احساس می شود.

تنها تفاوت این دستگاه ها با یکدیگر نسبت به هم، در سرعت کار شان در ساعت است.

هر چه تعداد کانال های دستگاه بیشتر باشد، سرعت کار دستگاه بالاتر خواهد بود.

البته ما بر این عقیده ایم که اکثریت کارخانه جات برنج در ایران، برای شان یک دستگاه سورت مینی کافی است، چرا که این دستگاه می تواند در هر روز 3 تن محصول را به صورت کامل سایزبندی و بوجاری نماید.

دستگاه سورتینگ قطعات مورد نیاز برای ساخت

قطعات به کار رفته اصلی در یک دستگاه سورتینگ به صورت زیر می باشد:

دستگاه سورتینگ برنج قیمت

قیمت یک دستگاه سورت رنگی برنج چند تمام می شود و امروزه در بازار جهانی قیمت یک دستگاه سورت چند است؟

اگر به قیمت جهانی دستگاه های سورتر رنگی برای انواع محصولات دقت کنید که ما چندین نمونه را خدمت تان مطرح می نماییم، قطعا می بینید که قیمت تمام شده در خارج از کشور و یا بازار اینترنتی علی بابا که خرید و فروش دستگاه ها در آن بسیار زیاد است، چه مقدار خواهد بود.

امروزه دستگاه مینی با حداقل قیمت 22 هزار دلار و دستگاه 5 کانال با قیمت 115 هزار دلار در حال خرید فروش است.

دستگاه سورتینگ چند کانال خریداری کنیم؟

برای خرید و سرمایه گذاری در زمینه انواع دستگاه سورتینگ، دقت به دو موضوع زیر بسیار مهم است:

 • میزان سرمایه بالفعل
 • حجم کاری روزانه

اگر شما به دنبال بهترین و پرسرعت ترین دستگاه سورتر برنج باشید، در حالی که قدرت خرید شما، به اندازه حتی نصف و یا کمتر از آن باشد، قطعا نخواهید توانست، دستگاه مد نظرتان را خریداری کنید و باید سقف خواسته های تان را کاهش دهید.

و در مقابل اگر شما سرمایه به اندازه کافی داشته باشید، اما نیاز تان در زمینه برنج بیش از 20 تن در روز نباشد، قطعا با خرید یک دستگاه سورتینگ برنج 3 کاناله نیاز تان مرتفع خواهد شد.

بنابراین دو شاخصه یعنی میزان سرمایه و حجم کاری می تواند بسیار در خرید و سفارش ساخت یک دستگاه تاثیرگذار باشد.

دستگاه سورتینگ برنج دست دوم

طی سال های اخیر که خرید فروش و واردات دستگاه سورتینگ وجود داشته است، بسیار کم پیش آمده که یک کارخانه بخواهد ماشین آلات خود را به فروش برساند، چرا که حداقل بر طبق برآورد ما، روزانه چیزی در حدود 9 میلیون سود حاصل از دستگاه خواهد بود.

البته این میزان سود بسته به فروش یک کارخانه نیز بستگی دارد که اگر غیر از این بود، قطعا تولید کنندگان در این صنعت اقدام به خرید این دستگاه با این حجم از سرمایه گذاری نمی کردند.

ما تا به الان نتوانسته ایم خرید دستگاه سورتینگ برنج دست دوم داشته باشیم و هنوز هیچ شرکتی، چنین پیشنهادی به ما نداده است.

در صورتی که همچین پیشنهادی دریافت کردیم، حتما با ارائه آن به شما، شما را در جریان نوع ماشین آلات و قیمت شان خواهیم گذاشت.