انواع دستگاه پرس و بسته بندی خرما با جنس عالی + قیمت ارزان

انواع دستگاه پرس و بسته بندی خرما با جنس عالی

دستگاه پرس و بسته بندی خرما با جنس و کیفیت عالی کارکرد های اتومات و نیمه اتومات با توجه به بازار هدف در انواع مختلف ساخته می شود و متقاضیان می توانند این دستگاه ها را با در نظر گرفتن سرمایه و فضای کاری خود با قیمت ارزان از مراکز فروش ما تهیه نمایید.

معرفی انواع دستگاه پرس و بسته بندی خرما

خرما یکی از محصولات خوراکی است که در کشور ما  بسیار تولید و مصرف می گردد.
این محصول برای این که به دست مصرف کننده برسد لازم است فشرده و بسته بندی گردد تا مسائل بهداشتی در توزیع آن بیشتر رعایت شده و از فساد آن جلوگیری گردد.
دستگاه پرس و بسته بندی خرما کار بسته بندی این محصول را بسیار آسان ساخته و در مدت زمان کوتاهی می توان انبوهی از این محصول را بسته بندی کرد. دستگاه های بسته بندی خرما با توجه به نوع بسته بندی متفاوت می باشند دستگاه های سلفون کش، بسته بندی وکیوم و یا دوخت و سیل حرارتی از انواع این دستگاه های بسته بندی می باشند.
نوع ظرفی که برای هر کدام از دستگاه های بسته بندی استفاده می گردد متفاوت است برخی در ظرف های پلاستیکی یا یکبار مصرف و برخی در کارتن بسته بندی و عرضه می گردد.
دستگاه بسته بندی خرما نیز در مدل های دستی و نیمه اتوماتیک تولید و عرضه می گردند که قیمت آن ها متفاوت می باشد.

معرفی انواع دستگاه پرس و بسته بندی خرما

اشتغال با دستگاه بسته بندی خرما در منزل

با توجه کشت خرما به صورت وسیع در برخی استان های کشور مانند کرمان، بوشهر، فارس و سیستان و بلوچستان نیاز به بسته بندی این محصول در کشور بسیار احساس می شود و حتی می تواند به صورت یک اشتغال خانگی پردرآمد دربیاید.
دستگاه بسته بندی خرما در منزل که دستگاهی دستی و ساده می باشد را می توان با هزینه اندکی خریداری نمود و ظرف مدت کوتاهی این هزینه اولیه به وسیله کار با آن برگشت داده می شود.
کار با دستگاه بسته بندی دستی خرما بسیار آسان می باشد و فضایی که این دستگاه اشغال می کند کم است، به راحتی می توان آن را در گوشه ای از اتاق یا منزل جای داد.
هزینه نگهداری و تعمیرات این دستگاه خانگی نیز پایین می باشد و لازم نیست مبلغ های گزاف برای آن پرداخت نمود.
با توجه به نوع خرما دستگاه مورد نظر نیز متفاوت است و هنگام تهیه دستگاه بسته بندی باید به این مورد دقت نمود.

اشتغال با دستگاه بسته بندی خرما در منزل

دستگاه بسته بندی وکیوم خرما مدل پدالی

دستگاه بسته بندی وکیوم خرما با خالی کردن هوای داخل بسته بندی و ایجاد خلأ کمک بسیار بزرگی به نگهداری طولانی مدت خرما نموده و از فاسد شدن و آلودگی حفظ می نماید.
دستگاه های وکیوم خرما نیز دارای انواع مختلفی می باشند که از آن ها می توان به دستگاه سیل وکیوم، پرس وکیوم خانگی، صنعتی و پدالی اشاره نمود.
قیمت دستگاه وکیوم خرما پدالی به علت ساده بودن نسبت به انواع دستگاه های اتوماتیک کمتر می باشد.
اما این دستگاه با کیفیت بالایی هوای داخل بسته را خالی و درب آن را پرس می کند.
در این نوع دستگاه  خرما داخل بسته بندی قرار گرفته و در کنار هم فشرده می گردد.
هوای داخل بسته توسط بخش مکنده دستگاه گرفته می شود و با استفاده از نیروی وارد شده بر پدال دستگاه اهرم و فک دستگاه بر روی درب بسته فشار داده شده و به وسیله حرارت لازم درب آن پرس و پلمپ می گردد.

دستگاه بسته بندی وکیوم خرما مدل پدالی

اصول بهداشتی در استفاده از دستگاه پرس دستی خرما

تمامی دستگاه های پرس خانگی و صنعتی که برای بسته بندی خرما استفاده می شوند در بخش هایی که با این محصول در تماس است از جنس استیل و ضد زنگ استفاده می شود، این بخش ها قابل شستشو نیز می باشند.
معمولا خرماها قبل از اینکه مورد بسته بندی قرار بگیرند سورتینگ شده و خرماهای خراب و ضایع آن ها جا می گردد، گرد و غبار و خار و خاشاک بین خرما در هنگام جمع آوری نیز زدوده می شود تا خرمایی تمیز و بهداشتی برای عرضه آماده گردد.
دستگاه پرس دستی خرما نیز به شکلی طراحی شده است که از تماس دست با خرما جلوگیری شده و اصول بهداشتی به صورت کامل در بسته بندی خرما رعایت می گردد.
بهتر است کارگران نیز در هنگام بسته بندی از دستکش های بهداشتی استفاده نمایند.
به منظور رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت در بسته بندی خرما از نایلون های شفاف استفاده می گردد و موقع بستن درب جعبه  نیز به آن فشار وارد نمی آید.

 

قیمت دستگاه بسته بندی خرما صادراتی و تک نفره

یکی از انواع بسته بندی خرما به صورت تک نفره می باشد که مخصوص پذیرایی و یا در هتل و رستوران ها می باشد، به وسیله دستگاه دو یا سه خرما در بسته بندی های کوچک به صورت تک نفره پرس و بسته بندی می گردد.
دستگاه بسته بندی خرما تک نفره دارای سیستم عملکرد حرارتی بوده و اطراف بسته را به خوبی در مدل های مختلف دوخت می زند.
این دستگاه یکی از انواع دستگاه بسته بندی خرما صادراتی می باشد.
مدل های دیگر بسته بندی خرما صادراتی به صورت وکیوم یا در ظرف های مخصوص انجام می شود
خرماهای مخصوص صادرات از بهترین و مرغوبترین خرما ها انتخاب شده مورد شستشو و سورتینگ قرار می گیرند، در بعضی موارد هسته آن ها نیز گرفته می شود و برای یک بسته بندی شکیل توسط دستگاه مخصوص آماده می گردند.
قیمت انواع دستگاه های بسته بندی خرما صادراتی و تک نفره را می توانید در سایت فروش ماشین آلات صنعتی ما ببینید.

قیمت دستگاه بسته بندی خرما صادراتی و تک نفره

مشخصات دستگاه پرس کارتن خرما

دستگاه هایی که برای بسته بندی خرما به کار می روند در مدل ها و انواع مختلفی می باشند.
نوعی از بسته بندی خرما، خرما را به صورت فشرده داخل پلاستیک شفاف بسته بندی نموده و سپس در کارتن قرار می دهند.
در این نوع بسته بندی نیاز به دستگاه پرس کارتن خرما می باشد که پس از بستن و تازدن درب کارتن آن را پلمپ نماید.
پس از بستن درب کارتن ها چندین جعبه به وسیله دستگاه شرینک پک بسته بندی در لایه های سلفون و پلاستیک می گردند و برای عرضه آماده می گردند.
دستگاه شیرینگ پک کارتن خرما به صورت کابینی یا تونلی می باشد که دستگاه هایی بزرگ می باشند که تحمل وزن های بالا را دارا می باشند با قرار گرفتن کارتن های خرما بر روی آن با کشیدن سلفون بر روی آن به حرارتی که ایجاد می کنند سلفون را به کارتن ها می چسبانند.

مشخصات دستگاه پرس کارتن خرما  

هزینه های لازم سردخانه و بسته بندی خرما

خرما پس از چیدن از درخت و جمع آوری در طی اینکه برای مراحل بسته بندی و عرضه آماده می گیرند باید در دمای پایین و خنک قرار بگیرند تا فاسد و خراب نشوند که بدین منظور سردخانه های بزرگی آماده شده اند که چندین هزار تن خرما در آن جای می گیرد.
نگهداری خرما در سردخانه و بسته بندی خرما در طی خط تولید دارای مراحل و هزینه هایی می باشد که شامل هزینه های برق مصرفی و تعمیرات و نگهداری دستگاه ها می باشند.
برای آماده سازی خرما برای عرضه و بسته بندی دستگاه های بسیاری از جمله دستگاه شستشو، سورتینگ، روغن زن، هسته گیر، دستگاه پرس ، سلفون کش و وکیوم در پایان دستگاه های شیرینگ لازم می باشد که هر کدام تجهیزات و مواد اولیه خاص خود را نیاز دارند در نتیجه هزینه های بسیاری صرف بسته بندی خرما می گردد.

هزینه های لازم سردخانه و بسته بندی خرما