دستگاه بوجاری گندم جو حبوبات غلات

دستگاه بوجاری گندم خارجی در درجه اول به ظرفیت و دوم قیمت فروش آن بستگی دارد که ایرانیان اقدام به سفارش برای واردات آن به صورت آماده از کشور هایی نظیر چین بنمایند یا خیر. البته انواع متفاوتی در همه جای دنیا توسط شرکت های سازنده ساخته می شود.

استعلام قیمت دستگاه بوجاری کلزا از شرکت های سازنده

بوجاری چیست؟

بوجاری به فرآیند پاکسازی گندم از ناخالصی به منظور استفاده برای موارد زیر است:

 • دامی
 • ذخیره سازی
 • بذری
 • آردی

برای گندم دامی به دلیل اینکه به عنوان خوراک دام استفاده می شود، نیازی نیست که به صورت کامل گندم پاک شود و کافی است که تا حدودی پاک سازی صورت گیرد که موارد زیر از علوفه جدا شود تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید:

برای دیدن مشخصات فنی دستگاه های بوجاری رودیاکو، کلیک نمایید.

انواع دستگاه بوجاری گندم

در جهان مصرف گندم به دو صورت است که هر کدام از این دو مدل را برای تان نام می بریم:

 • گندم دامی
 • گندم بذری

گندم بذری برای کشاورزان به فروش می رسد و باید به صورت کامل بوجاری گردد و یولاف، جو موشی، سنگ، خاک، خرده گیر را به صورت کامل جدا نماید.

برای جداسازی این بخش ها نیاز به خط بوجاری گندم است و یک دستگاه به تنهایی نمی تواند تمامی این کار ها را انجام دهد.

چرا که جو موشی در گندم یکم از آن بلند تر است و همچنین چسبندگی قوی دارد که برای جداسازی آن باید از سیکلون استفاده شود.

قیمت و انواع دستگاه بوجاری گندم خارجی

 

قیمت خط کامل بوجاری گندم

با توجه به اینکه خط بوجاری گندم از دستگاه های زیر تشکیل می شود، با توجه به ظرفیت های متفاوت آن می تواند قیمت های مختلفی را به خود بگیرد:

 • بالابر
 • پیش بوجار
 • بوجار
 • سیکلون
 • خرده گیر
 • بالابر
 • سم زن
 • باسکول

این دستگاه ها یک خط کامل بوجاری گندم را می تواند تشکیل دهد که برای آن هزینه فراوانی از سوی خریدار معمولا صورت می گیرد که به صورت کامل نیازش را مرتفع نماید.

امروزه کسانی که دارای مجوز هستند، می توانند به راحتی توسط خرید گندم یارانه ای با قیمت بسیار مناسب اقدام به فروش گندم بذری خود نمایند، در حالی که دیگران اگر بخواهند به صورت آزاد اقدام به این کار کنند، قطعا با هزینه بالاتری برای این امر مواجه خواهند شد.

دستگاه سم زن گندم

دستگاه پیش بوجار چیست؟

دستگاه پیش بوجار به دستگاهی گویند که کارش پاک کنندگی با سرعت بالا و تنها برای جدا کردن ناخالصی های بسیار درشت و ریز از غلات و حبوبات است.

ظرفیت دستگاه پیش بوجار، 5 الی 15 تن در هر ساعت می باشد که به دلیل داشتن سرعت بسیار بالای خود، از بسیاری از لحاظ می تواند برای ذخیره کنندگان گندم به عنوان یک کالای استراتژیک در کشور بسیار مثمر ثمر باشد.

کار این دستگاه جداسازی موارد زیر است:

 • سنگ
 • کلوخ
 • ضایعات درشت
 • گرد و غبار
 • کاه و پوشال
 • دانه های پوک
 • ساقه ها

مشخصات فنی دستگاه پیش بوجار:

 1. ظرفیت دستگاه: 5 الی 15 تن در هر ساعت
 2. برق مصرفی در ساعت: 5 کیلو وات
 3. طول دستگاه: 2500 میلمیتر
 4. عرض دستگاه: 1750 میلمیمتر
 5. ارتفاع دستگاه:2550 میلیمتر
 6. تعداد فن موجود در دستگاه: یک عدد

فیلمی از این دستگاه را برای تان قرار می دهیم تا با کارایی این دستگاه به صورت کامل آشنا شوید.

دستگاه بوجاری گندم

طرز کار دستگاه بوجاری گندم

کار دستگاه بوجاری و تفاوتش را با دستگاه پیش بوجار جداسازی بر اساس دو پارامتر زیر است:

 • وزن
 • شکل

در ابتدا زمانی که دانه های گندم وارد هاپر یا مخزن دستگاه بوجاری می شوند، بخش مکنده یا مکش کار جداسازی ضایعات سبک را بر عهده دارد که کار جداسازی را انجام می دهد.

در مرحله بعد توسط غربال های مختلف، کار جداسازی دانه های ریز و درشت با یکدیگر انجام می شود و در نهایت می توانید گندم پاک شده به تا 99% را دریافت نمایید.

1% باقی مانده ضایعات درون گندم شامل جو موشی و سیاهدانه است که تا حدودی این دستگاه نمی تواند این کار را انجام دهد.

برای این کار از ماشین آلات دیگری با نام ترویر یا خرده گیر استفاده می شود. البته به آن جوگیر نیز می گویند.

دستگاه خرده گیر یا جوگیر گندم

برای بدست آوردن بذر مرغوب حتما باید بذر یکدست و مغز پر بدست بیاید ولی اگر می خواستیم تنها گندم را در سیلو ها ذخیره سازی کنیم، دو دستگاه بالا کافی بود.
اما برای بدست آوردن بذر باید به صورت کامل آن را جداسازی نمود و تمامی جو و سیاهدانه ها را از آن جداسازی نماییم.

دستگاه خرده گیر گندم

دستگاه گراویته بذر یا بوجاری وزنی

دستگاه بوجاری وزنی کارش جداسازی بر اساس سیستم الک و باد است که همچنین شیب سطح آن بسیار مهم می باشد که باید بتواند بذر های سبک را از سنگین جداسازی نماید.

بذر های سبک عمدتا پوچ هستند و در نهایت نمی توان از آن ها گندم خوبی بدست آورد

برای همین باید توسط دستگاه گراویته که ظرفیت آن  تن در ساعت می باشد، اقدام به جداسازی بذر مرغوب از نامرغوب نمود.

دستگاه سم پاش دیسکی بذر گندم

یک بذر گندم زمانی که می خواهد آماده فروش و ارائه به کشاورزان برای تولید گندم شود، باید حتما دارای کیفیت بسیار بالایی باشد و همچنین قدرت آن توسط افزودن آنزیم های مختلف به آن که توسط جهاد کشاورزی به موسسات تحقیقاتی ارائه می شود، آماده گردد.

برای افزودن این آنزیم ها و حتی سم هایی که جلوگیری در از بین رفتن بذر در مدت زمان مختلف می نماید، استفاده می شود.

هر بذری با بذر دیگر نیز متفاوت است و هر کدام از این بذر ها توانایی های مختلفی با یکدیگر دارند.

دستگاه سم پاش دیسکی بذر گندم

دستگاه بوجاری گندم خارجی

مدل های خارجی دستگاه بوجاری گندم وجود دارد که به راحتی کار جداسازی را انجام می دهد و همچنین به دلیل چرخدار بودن، به راحتی می تواند نیاز مشتریان را در از نظر هزینه های کارکرد و همچنین ظرفیت مورد نیاز مرتفع نماید.

به همین دلیل توصیه می کنیم با خرید چند دستگاه بوجاری خارجی گندم که قابلیت حرکت یا سیار بودن را داشته باشند، نیاز خود را با پاک کنی 100% مرتفع نمایید.

 

قیمت خرید دستگاه بوجاری گندم با پاک کنندگی 99%

قیمت خرید دستگاه بوجاری گندم ساخت ایران، شرکت رودیاکو در قلعه حسن خان استان تهران، شهریار، با کیفیت بسیار بالا  در دو ظرفیت 2 تن و 5.5 تن در ساعت امکان پذیر است.

البته مدل خانگی یا آزمایشگاهی دستگاه نیز وجود دارد که با قدرت بسیار بالا می تواند کار پاک کنندگی را انجام دهد.

امروزه دستگاه هایی که برای خرید و فروش قرار داده می شوند، چیزی در حدود حداقل 12 میلیون تومان الی 500 میلیون به صورت تجهیزات کامل یک خط، امکان خریداری دارند.

یک دستگاه بوجاری باید به گونه ای باشد که بتواند در مدت زمان کم، بیشترین بازدهی را از لحاظ پاک کنندگی به همراه داشته باشد و این میسر نمی شود مگر توسط دستگاه های مکانیزه و فوق العاده که به صورت کاملا تخصصی و علمی کار ساخت شان انجام شده باشد.

بوجاری بذر چگونه است؟

در بوجاری بذر باید دقت شود که بذر ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

به عنوان مثال بذر چغندر قند کیلویی نزدیک به 3 میلیون تومان است و دستگاهی که ساعتی 100 کیلوگرم و یا کمتر را بوجاری 100% نماید برایش کافی است.

اما بذر گندم قطعا قیمت بسیار پایین تری دارد و نیاز است که با سرعت بالاتری به تولید بذر اقدام شود.

انواع الک و غربال

ما علاوه بر ساخت دستگاه های بوجاری، توسط دستگاه cnc که ساخت کشور آلمان بوده و توسط وین ماشین امروزه در کشور ما وارد و به بزرگان حوزه های مختلف صنعتی عرضه می شود، انواع الک و غربال را نیز تولید می نماییم.

تفاوت الک های ما با الک های بازار، افزایش فاصله آن و قدرت به کارگیری بهتر و افزایش سرعت نهایی بوجاری است.

امروزه بوجاری گندم در کشور ما تا حدودی رشد داشته و با ارائه ماشین آلاتی که در بالا از آن ها نام بردیم به صورت کامل می توان بهترین بذر موجود را تهیه نمود.

دستگاه بوجاری حبوبات و حجم کاری آن

می توان با تغییر غربال ها و زاویه هایی که برای دستگاه بوجاری گندم تعبیه شده است، آن را به دستگاه بوجاری حبوبات تبدیل نمود که این دستگاه از کیفیت بسیار بالایی برای کار برخوردار است.

حبوبات و غلات دو محصول به هم پیوسته در غرب کشور ما ایران هستند که تولیدشان با حجم بسیار بالایی صورت می گیرد.

گندم یک محصول استراژیک برای تولید نان است و برای بسته بندی در کیسه باید از دستگاه بسته بندی تک توزین یا دستگاه بسته بندی دو توزین استفاده کرد.

فروش دستگاه بوجاری گندم دست دوم

دستگاه های دست دوم فروشی برای غلات و حبوبات در کشور ما زیاد است و علت فروش شان به دو حالت زیر بر می گردد:

 • عدم کارایی خوب
 • ظرفیت پایین دستگاه ها

یکی از این دو حالتی که در بالا از آن نام برده شد، برای دستگاه های دست دوم فروشی در کشور ما قرار داد و به همین دلیل استفاده از دستگاه های بوجاری خوب و کارآمد باعث می شود که مصرف کننده هیچ گاه به فکر تغییر دستگاه نیافتد.

خرید انواع بذر مرغوب

شرکت هایی که دستگاه های بوجاری بسیار عالی و در کنار آن دستگاه کالر سورتینگ یا دستگاه سورتینگ برنج که اولین بار در کشور ما برای محصول برنج استفاده شده است را به کار می برند، به دلیل حساسیت هایی که این دو خط با یکدیگر دارند، بهترین بذر مرغوب را تولید می نمایند.

یکی از دوستان مان تعریف می کرد که در شرکت حلوا شرکت عقاب و یا شرکت ماکارونی مانا دستگاه سورتینگ با کیفیت بسیار عالی 5 کاناله به کار رفته است که 1% خطای دستگاه های مکانیکی را بگیرد و بهترین محصول را به بازار ارائه نمایند.

خرید انواع بذر مرغوب

فروش بذر یونجه و بوجاری 100% آن

بذر یونجه امروزه در اقصی نقاط سرد کشور ما مانند استان های غربی نظیر کرمانشاه کشت می شود و ما فیلمی از دستگاه بوجاری بذر یونجه تهیه کرده ایم که برای تان قرار می دهیم تا از این طریق بتوانید به بهترین صورت مشاهده نمایید که چگونه این دستگاه کار می نماید.

البته باید بگوییم که علاوه بر دستگاه بوجاری برای فروش بذر مرغوب یونجه، به دستگاه خرده گیر و در نهایت گراویته نیز احتیاج است.

فروش بذر یونجه و بوجاری 100% آن

انواع ماشین آلات کشاورزی در کشورمان

قطعا لیست ماشین آلات کشاورزی در کشور مان بسیار زیاد است و اگر بخواهیم تنها به ماشین آلات کشاورزی موجود در کشور مان تکیه کنیم، تعداد محدودی را نام برده ایم.

ترجیحا برای اینکه اطلاعات بسیار زیاد را ناگهانی برای تان ارائه ندهیم، شما می توانید از طریق راه های ارتباطی اعلام کنید چه ماشین آلاتی را احتیاج دارید تا برای تان ارسال کنیم.

انواع در حالت کلی ماشین آلات مربوط به نگهداری گندم به صورت زیر است:

 • دستگاه بالابر پدالی
 • دستگاه سم زن
 • دستگاه کیسه پرکن
 • دستگاه بسته بندی چهار توزین
 • دستگاه پوست گیر گندم

فروش سمپاش فرغونی دست دوم

اگر می خواهید انواع سمپاش فرغونی دست دوم را تهیه نمایید، توصیه می کنیم به سایت فارم ماشین با نام تجاری کشت و صنعت بردیا به مدیریت آقای سعید زارع مراجعه کنید تا با راهنمایی شما در انواع سمپاش های مختلف فرغونی و صنعتی، بهترین انتخاب را برای خرید محصول خود داشته باشید.

دستگاه آسیاب صنعتی گندم و خانگی

خرید دستگاه های آسیاب برای گندم در کارخانه جات آرد بسیار کاربرد دارد.

اما امروزه افراد مختلفی نیز علاقه به پخت نان در خانه دارند و انواع دستگاه های آسیاب خانگی نیز طراحی شده و با قیمت به نسبت مناسب برای انواع عطاری ها ارائه می گردد.

امروزه دستگاه های آسیاب صنعتی قیمت بالایی دارند و با حداقل ظرفیت 2 تن در ساعت الی 20 تن می توانند کار آسیاب گندم را انجام دهند.

در حالی که دستگاه های آسیاب خانگی از حداقل 500 گرم گندم شروع شده و تا 20 کیلوگرمی ادامه می یابند.

رای دیدن تمامی ماشین آلات بخش بوجاری و کشاورزی، کلیک نمایید.

دستگاه آسیاب صنعتی گندم و خانگی

لیست شرکت های تولید کننده ادویه جات در ایران

لیست شرکت های تولید کننده ادویه جات در ایران زیاد نیست، بلکه کسانی هستند که ادویه جات تولید شده را با قیمت بسیار عالی از کشوری نظیر پاکستان خریداری می کنند و سپس به بازار عرضه می نمایند.

امروزه شرکت های بسته بندی ادویه جات در کشور ما زیاد است که می توان به شرکت گلها در این زمینه اشاره داشت.

تا انجایی که خبر داریم روزانه شرکت گلها نزدیک به دو تن محصول را آماده ارائه به مشتریان می نماید و تعداد و ارقام محصولاتش بسیار زیاد است و به راحتی می تواند سطح بسیار بالایی از محصولات را به بازار داخلی و خارجی عرضه نماید.

لیست شرکت های تولید کننده ادویه جات در ایران

نحوه تولید بلغور گندم

در تولید بلغور گندم نیاز به دستگاه هایی برای پلت کردن و سپس ایجاد بلغور گندم است.

بلغور گندم و جو برای مصارفی مانند سوپ و امثال آن بسیار کاربرد دارد، چرا که با پرس شدن بلغور گندم زمان بسیار کمتری می برد تا بلغور آماده ارائه به بازار شود.

فروش و نگهداری بلغور گندم از گندم راحت تر است و می توان به این صورت نظر بسیاری از آشپزخانه های کشور را جلب نمود و گندم بلغور شده را به آن ها ارائه داد.

نحوه تولید بلغور گندم