دستگاه بوجاری ارزن کوچک

ساخت دستگاه بوجاری ارزن و کتان شیراز

ساخت دستگاه بوجاری توسط شرکت های مختلفی برای محصولاتی از قبیل ارزن و کتان صورت می گیرد که شیراز به دلیل داشتن زمینه کار های کشاورزی برای محصولات مختلف، قابلیت بسیار زیادی را دارا می باشد.

 

دستگاه بوجاری ارزن و کتان

ارزن و کتان دو محصول کشاورزی هستند که معمولا توسط کشاورزان در یک محدوده بعضا تولید نمی شود.

شرایطی که ارزن برای کشت نیاز دارد، محلی خشک و سرد است که در 4 مرحله آبیاری براحتی می تواند تولید شود.

در واقع ارزن به عنوان خوراک پرندگان از سطح بالایی از خرید فروش برخوردار است.

و کتان هم دانه روغنی می باشد که برای بوجاری آن، به دلیل اینکه روغنی است سخت بوجاری خواهد شد.

کیفیت کار دستگاه بوجاری ارزن و کتان باید به گونه ای باشد که بتواند تمامی دانه ها را از هر چه غیر از آن است جدا نماید.

جدا کردن دان های بزرگ راحت است، اما سخت ترین کار جدا کردن ریز دانه ها می باشد که کار سختی برای آن به حساب می آید.

هر چه در بوجاری، محصول ریز تر باشد، بوجاری آن سخت تر می باشد. یعنی خاکشیر بوجاری اش بسیار سخت تر از ارزان و کتان است. برای این محصولات دستگاه های خاصی طراحی و ساخته شده است که در صورت نیاز می توناید اقدام به سفارش برای ساخت دستگاه نمایید.

دستگاه بوجاری ارزن و کتان

ظرفیت دستگاه بوجاری ارزن و کتان

برای ساخت دستگاه بوجاری ارزن و کتان می توان از حداقل ظرفیت 200-300 کیلوگرمی اقدام کرد و تا مراتب بالایی رساند.

وزن دستگاه های کوچک بوجاری از حداقل 150 کیلوگرم شروع می شوند و هر چه بالاتر بروند، کار دستگاه راحت تر خواهد شد.

ابعاد دستگاه ها از حداقل 150*60*80 سانتی متر شروع می شود که به درد کسب و کار خانگی نیز می خورد.

اما باید بدانید که این دستگاه ها درست است که بسیار ساده می نمایند، امادر کنار آن، کیفیت بسیار بالایی را نیز به شما عرضه می کنند.

دستگاه بوجاری ارزن

دستگاه برداشت خاکشیر از روی زمین

بهترین دستگاهی که امروزه برای برداشت خاکشیر از روی زمین استفاده می شود، کمباین است که کار جداسازی محصول از ساقه ها را به خوبی انجام خواهد داد.

اما مسئله مهم در این زمینه این است که آیا این دستگاه کارایی عالی برای بوجاری محصول هم دارد یا خیر و یا فقط می تواند محصول را با ضایعات بالا از زمین جداسازی نماید؟

به دلیل اینکه کمباین ها تنها می توانند کار جداسازی را انجام دهند، متاسفانه در بازار باید از انواع دستگاه های بوجاری برای جداسازی و پاک کنی خاکشیر های برداشت شده استفاده شود.

روش بوجاری خاکشیر به صورت سنتی

در بوجاری خاکشیر به صورت سنتی از آب و همچنین دستچین کردن استفاده می شود که پرتی کار بسیار زیاد می شود و از کیفیت آن بسیار کاسته خواهد شد.

برای اینکه کیفیت محصول تا آنجا که امکان دارد حفظ شود، باید به صورت دستچین این کار صورت گیرد که نوار نقاله دستچین امروزه به صورت نیمه صنعتی این کار را انجام خواهد داد.

دانه های خاکشیر بسیار ریز هستند و اگر بخواهید این کار را انجام دهید، قطعا چشمانی بسیار تیزبین نیاز دارد، اما در حالت کلی سعی کنید که از روش های بوجاری خاکشیر به صورت صنعتی بهره ببرید که بسیار بهتر خواهد بود.

دستگاه پاک کننده خاکشیر اولیه

دستگاه پاک کننده خاکشیر برای مراحل ابتدایی باید دارای زاویه بندی باشد که از این طریق بتوان از آن با درصد بالایی محصول را بوجاری و پاک سازی نمود.

پاک کنندگی دستگاه بسیار مهم است و برای همین ااستفاده از یک دستگاه کوچک برای این کار ممکن نیست.

دستگاه باید دارای ابعاد بزرگ باشد که قدرت بالایی در پاک کنندگی محصول داشته باشد.

امروزه محصولات بسیار زیادی می بایست کار پاک کنندگی شان صورت گیرد، بنابراین خرید یک دستگاهی که بتواند نیاز مشتری را تا حدود بسیار بالایی مرتفع سازد بسیار کارساز خواهد بود.

دستگاه بوجاری خاکشیر 100% هم داریم؟

در استان همدان خاکشیر در سطح بسیار بالایی کشت می شود. مزیت کشت خاکشیر نسبت به گیاهان دیگر، کم نیاز داشتن به آب است و با آب بسیار کم می تواند رشد و نمو پیدا نماید و این گیاه بسیار جالب است که با این سطح از کارایی بسیار راحت می تواند با مصرف آن بدن یک انسان نسبت به کم آبی و تشنگی مقاوم شود.

بهترین دستگاه بوجاری برای خاکشیر، بعد از دستگاه های مکانیکی، دستگاه سورتینگ لیزری یا همان دستگاه سورتینگ برنج است که کار سورت خاکشیر را هم به خوبی انجام می دهد.

در خاکشیر اگر دقت کرده باشید، دانه های خاک و دانه های نارس سبز رنگ زیاد است و برای جداسازی این محصولات یا باید به صورت دستی این کار صورت گیرد و یا اینکه دستگاه کالر سورتر این کار را انجام دهد که بهترین گزینه، خرید یک دستگاه کالر سورت 5 کاناله می باشد.

دستگاه بوجاری خاکشیر 100% هم داریم؟

دستگاه بوجاری نخود خانگی با دقت بالا

در خرید دستگاه بوجاری بسیار دقت کنید، چرا که دستگاه های بوجاری ای که امروزه استفاده می شوند، دقت و کارایی لازم را ندارند.

یک دستگاه بوجاری حرفه ای باید بتواند با دقت بالا کار بوجاری و جدا کردن موارد زیر را انجام دهد:

  • جداسازی سنگ
  • کلوخ
  • چوب های ریز و درشت
  • خاک
  • انواع محصولات به غیر از نخود
  • نخود های شکسته و پوچ

تقریبا توسط این دستگاه بوجاری به راحتی می توانید تا حدود 99% محصول خود را پاکسازی و آماده ارائه به بازار نمایید.

برای اینکه بتوانید به شکلی بهتر عمل کنید، باید از دستگاه گرویتی یا دستگاه خرده گیر نیز بهره ببرید یا از دستگاه کالر سورتر استفاده کنید که هر کدام مزیت های خودش را دارد.

برای برنج پس از دستگاه بوجاری، از دستگاه کالر سورتینگ استفاده می شود و بسیار کارایی فوق العادی را امروزه در صنعت برنج شاهد هستیم.

دستگاه بوجاری نخود خانگی با دقت بالا

ارزان قیمت ترین دستگاه بوجاری خانگی

ارزان قیمت ترین دستگاه بوجاری خانگی همین دستگاه ارزن و کتان است که قیمت بسیار پایین دارد و تنها توسط یک فن کار می کند و کار جداسازی انجام می شود.

اگر می خواهید یک دستگاه بهتر تهیه کنید، باید توجه داشته باشید دستگاه بعد از این دستگاه، دستگاه بوجاری حبوبات مرسوم در بازار است که قیمت بسیار بالایی ندارد و به راحتی می توانید این دستگاه را از شرکت های مختلف تهیه نمایید.

در نظر داشته باشید که محصولی که همه شرکت ها می توانند تولید کنند، قطعا محصول خوبی نخواهد بود و کارش آنچنان که باید و شاید جالب نیست.

دستگاه بوجاری خانگی