پکینگ ماشین
خانه / دستگاه سورتینگ / شرکت سازنده دستگاه سورتینگ میوه پرتقال

شرکت سازنده دستگاه سورتینگ میوه پرتقال

پرتقال جزو مرکبات است. بزرگان این حوزه که روزانه حداقل 2 تا 10 تن فروش این محصول را به اقصی نقاط کشور دارا می باشند، برای فروش محصول خود به بهترین قیمت، نیاز به دستگاه سورتینگ میوه و مشابه آن مانند نارنگی، نارنج، لیمو ترش یا ترش می باشند که بتواند کار شستشو، خشک، واکس پارافینی و سایز بندی را انجام دهد.

دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ میوه چیست؟

امروزه در صنعت میوه، دستگاه های سورتینگ بسیار کارآمد هستند و ارزش قیمتی را تا حد بسیار بالایی افزایش می دهند.

میوه هایی که برای آن ها دستگاه سورتینگ به کار می رود شامل میوه های زیر می باشد:

 • پرتقال
 • سیب
 • انواع مرکبات
 • لیمو
 • لیموترش
 • پیاز
 • پیاز زعفران
 • صیفی جات
 • خیار سبز
 • خرما
 • سیب زمینی
 • سیب درختی
 • سیر
 • خیار شور
 • گوجه فرنگی
 • کیوی
 • گیلاس

برای محصول برنج، حبوبات و خشکبار نیز دستگاه سورتینگ ساخته می شود که به دستگاه سورتینگ برنج، دستگاه سورتینگ حبوبات خوانده می شود.

در این مقاله قصد داریم تنها در مورد دستگاه سورتینگ پرتقال به صورت تخصصی صحبت کنیم، اما برای اینکه یک آشنایی نیز با سایر دستگاه های سورتینگ میوه مرکبات و صیفی جات داشته باشید، خدمت تان هر کدام را یک معرفی کوتاهی می نماییم و همچنین برای تان شرح می دهیم که تفاوت هر کدام از این دستگاه ها در چیست؟ کدام را می توان برای یکدیگر استفاده کرد؟

انواع دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ میوه و صیفی جات را در حالت کلی خدمت تان شرح می دهیم تا آشنایی پیدا نمایید:

 • دستگاه سورتینگ لیزری
 • دستگاه سورتینگ مکانیکی

فیلم دستگاه سورتینگ لیزری پرتقال

در این ویدئو قصد داریم یک نمونه از دستگاه هایی که کارش به صورت لیزری یا اپتیک است، و با فیلم و عکس برداری از محصول، حجم، سایز و وزن را تشخیص داده و کار سورت را به صورت دقیق انجام می دهد، خدمت تان معرفی نماییم.

مراحل کار دستگاه سورتینگ میوه پرتقال و مرکبات

 1. شتسشو مقدماتی در حوضچه
 2. جابجایی به بخش شستشوی دوم و ضد عفونی
 3. پولیش زدن توسط پارافین یا واکس جهت براق کردن
 4. تونل خشک کن
 5. درجه بندی کیفی از لحاظ وزن یا حجم
 6. بسته بندی در کارتن

دستگاه سورتینگ مرکبات

شستشو در خط سورتینگ پرتقال چگونه است؟

در نظر داشته باشید که یک خط سورتینگ پرتقال را می تواند در هر ابعاد و اندازه ای برای شما با توجه به سوله ای که دارا هستید، تولید نمود.

به طور متوسط یک خط سورتینگ میوه 30 متر طول نیاز دارد می خواهد که می توان بزرگتر و کوچکتر از این فضا نیز ساخت شود.

در بخش شستشوی اولیه اتفاقی که می افتد، میوه ها درون حوضچه ای قرار می گیرند و همین قرار گرفتن در حوضه در نهایت سبب می شود که پوست میوه به حالت چرخشی در با یکدیگر برخورد کنند و تا حدود زیادی پاکیزه شوند.

بخش شستشوی دوم میوه به همراه ضد عفونی

در بخش دوم شستشو کار شستشو توسط دستگاه با فرچه صورت می گیرد که به صورت کامل پوست میوه را پاک می نماید بدون اینکه کوچکترین آسیبی به آن برساند. کار ضد عفونی نیز در همین مسیر انجام خواهد شد.

دستگاه سورتینگ پرتقال

براق کردن میوه یا پولیش واکس

اگر دقت نمایید، مردم نگاه شان به میوه های براق بیش از میوه های دیگر جذب می شود.

این کار واکسینگ نامیده می شود که بر روی میوه ها با زدن روغن پارافین توسط فرچه های مخصوص هر میوه در دستگاه سورتینگ پرتقال صورت می گیرد.

خشک کن پرتقال در خط سورتینگ

میوه ها قبل از بسته بندی در جعبه و کارتن باید کاملا خشک شوند.

این خشک شدن نیازمند این است که در یک تونل با هوای مناسب که با باد همراه باشد، گرمای ملایمی بوزد تا طی عبور میوه ها از آن، پوست شان به صورت کامل خشک گردد.

انتهای خط سورتینگ پرتقال

آخرین مرحله قبل از بسته بندی میوه پرتقال، سورت یا سایز بندی است که به دو صورت در خط می تواند تعبیه شود:

 • حجمی
 • وزنی

قیمت دستگاه حجمی ارزان است اما اختلاف بین میوه ها از نظر حجمی تا حدودی بسیار نزدیک به هم وجود خواهد داشت.

اما در دستگاه بسته بندی توزین دار یا وزنی، دیگر این مسئله وجود ندارد بلکه، خیلی راحت وزن های بسیار نزدیک به هم جدا و تفکیک شده کنار یکدیگر قرار می گیرند.

دستگاه سورتینگ میوه

قیمت دستگاه سورتینگ پرتقال شمال

قیمت این ماشین یا خط سورتینگ، بسته به اینکه شما چه حجمی مد نظرتان باشد بسیار متفاوت خواهد بود.

این خط را می توان از حداقل سورت با ظرفیت 500 کیلوگرمی ساخت که بسیار تولید کننده های کمی هستند که با این ظرفیت می خواهند این خط را خریداری کنند.

اما حداکثر مقدار تناژی که به صورت نرمال برای یک خط سورت پرتقال می توان در نظر گرفت، ساعتی 6 تن است که به معنای 60 تن در هر روز ظرفیت کاری دستگاه خواهد شد.

خرید بهترین دستگاه سورتینگ پرتقال بازار

بهترین دستگاه های سورتینگ پرتقال در بازار، مدل های وارداتی ترکیه ای هستند که با قیمت بسیار بالایی وارد می شوند.

خوشبختانه یا متاسفانه آنقدر هزینه واردات این دستگاه ها بالا رفته است که مصرف کنندگان تنها باید به دستگاه های داخلی روی بیاورند.

مزیت دستگاه های داخلی نسبت به ترکیه ای و چینی به صورت زیر است:

 • قیمت ارزان تر
 • خدمات بهتر

همانطور که می دانید خدمات بخش بسیار مهمی از خرید دستگاه سورتینگ مرکبات است و اگر این موضوع را در نظر نگیرید قطعا با مشکل در کار با دستگاه طی سال هال آتی مواجه خواهید شد.

دستگاه سورتینگ سیب درختی

بزرگان حوزه کشاورزی سیب درختی می دانند که اگر میوه سیب ها با یکدیگر از نظر سایز در یک سبد قاطی شود، قیمت محصول شان بسیار افت می کند و لقب سورت نشده را به خود می گیرد.

این موضوع چندین سال است که مشتریان ما را در زمینه فروش و برداشت سیب دچار تغییرات تفکری بسیاری کرده است که حتما از یک دستگاه دقیق برای کار سورت بندی استفاده نمایند.

دستگاه سیب سورتینگ

دستگاه سورتینگ سیب زمینی

سیب زمینی یک محصول گرد نیست و باید از دستگاه سورتینگ حجمی با حداقل کارایی 500 کیلو در ساعت الی 6 تن که حداکثر تناژ مورد نیاز بزرگان حوزه فروش و سورتینگ سیب زمینی است، استفاده گردد.

در واقع کار اصلی یک دستگاه سورتینگ سیب زمینی، جداسازی به صورت غیر دقیق ولی تقریبا نزدیک به 95% است، این در حالی است که برای دستگاه سورتینگ کیوی و مرکبات باید به صورت دقیق گرمی این کار صورت گیرد.

سیب زمینی سورت شده

دستگاه سورتینگ لیمو ترش و گیلاس

لیمو ترش و گیلاس را می توان به صورت غیر مکانیکی تنها با استفاده از میله های جداکننده به راحتی سورت نمود و این کاربه دلیل گرد بودن این محصولات نسبت به محصول های دیگر و همچنین ابعاد و جثه کوچک شان است.

اگر خواستید از دستگاه الکترومکانیکی برای این کار استفاده نمایید، حتما دستگاهی با ظرفیت حداقل 2 تن در ساعت مد نظرتان باشد.

سورت لیموترش

دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی

یکی از کار های مهم در صنعت سورت، برای محصول گوجه فرنگی است که برای آماده سازی و ارائه به بازار رب گوجه و یا مصرف صورت می گیرد.

این کار توسط شرکت های مختلفی که خط تولید رب گوجه را به صورت کامل می سازند انجام شده است.

شرکت های بزرگ در این زمینه نام های بسیاری دارند که کم کم خدمت تان معرفی و ارائه می نماییم.

گوجه سورت شده

دستگاه سورتینگ کیوی

یکی از محصولات قوی برای صادرات به کشور هند، کیوی می باشد که کار سورت آن راحت نیست و نیاز به دستگاهی است که بتواند با قدرت بسیار بالا، به صورت 10 گرم 10 گرم، تمامی کیوی ها را سورت نماید.

کار سورتینگ آنقدر مهم است که حتی دستگاه های وارداتی از کشور ترکیه در زمینه کیوی بعضا همه کار فروشنده های بزرگ را در این زمینه جبران نمی نماید و نیاز است دستگاه بتواند به صورت دقیق و حتی بدون هیچ گونه خطا، کاملا کار سورتینگ میوه را انجام دهد.

حال که بعضی از دستگاه های سورتینگ را خدمت تان معرفی نمودیم، می خواهیم به بحث اصلی خودمان یعنی دستگاه سورتینگ پرتقال بپردازیم.

سورتینگ کیوی

سورت صیفی جات امکان پذیر است؟

در وهله اول باید ببینیم که صیفی جات شامل چه میوه هایی است که می توانیم برای آن ها دستگاه سورتینگ بسازیم یا خیر.

صیفی جات شامل میوه های تابستانی هست و معنی کله صیف در لغات زبان عربی به همین معنی در فارسی ترجمه می شود.

مهم است که بدانیم منظور شما از سورت صیفی جات به چه معنی است که برای آن ها آیا دستگاه سورتینگ وجود دارد یا خیر؟

ما لیستی از میوه هایی که در تابستان به صورت عمده در کشور مان کشت می شود را تهیه کردیم و برای تان قرار می دهیم، اگر در لیست زیر میوه مورد نظرتان را دیدید، به ما اطلاع دهید تا بتوانیم به بهترین شکل برای آن دستگاه سورتینگ صیفی جات مناسبی را معرفی نماییم.

 • خربزه
 • خیار
 • طالبی
 • هندوانه
 • باقلا
 • گوجه فرنگی
 • کدو

دستگاه سورتینگ صیفی جات مانند خیار

صیفی جات به دلیل اینکه از همه لحاظ شکل ظاهری شان متفاوت است، برای هر میوه باید دستگاه خاصی ساخته شود و نمی توان به جز دستگاه سورتینگ لیزری از دستگاه دیگری برای آن استفاده نمود.

به عنوان مثال به دلیل اینکه شکل ظاهری خیار به صورت های متخلفی است و چند مدل خیار در بازار داریم که آن ها را می خواهیم نام ببریم، چون از صرف شکل ظاهری بسیار به یکدیگر شبیه هستند:

 • خیار سبز
 • خیار چنبر
 • خیار خالدار

ما اگر بخواهیم برای این ها یک دستگاه مشخص قرار دهیم، می تواند هر سه مدل را که در ایران بسیار مصرف می شود را تغییراتی در آن ایجاد نماید، اما از لحاظ های دیگر سختی فراوانی خواهد داشت.

دستگاه سورت صیفی جات دیگر مانند هندوانه خربزه

هندوانه و خربزه به دلیل اینک بسیار بزرگ هستند، تا به امروز دستگاه خاصی در داخل کشور برای شان تعریف نشده است، اما اگر می خواهید کار سورت آن ها را نیز انجام ده

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه سورتینگ کشمش

قیمت ساخت دستگاه کالر سورتینگ کشمش

قیمت دستگاه سورتینگ کشمش که به صورت کالر سورتر است، از تک کانال تا 5 …