دستگاه بوجاری نخود با هر ظرفیتی قابل ساخت و ارائه است که حداقل ظرفیت این ماشین آلات، حال سازنده اش هر شرکتی که باشد، از 500 کیلوگرم در ساعت شروع شده و تا 20 تن نیز می تواند ادامه پیدا نماید. قیمت فروش مدل خانگی سیار کوچک، قطعا تفاوت هایی را با طرح های بزرگ دارا می باشد.

تفاوت بوجاری نخود با گندم

 

نخود محصولی کروی شکل و در مقال گندم محصولی استوانه ای شکل است. در آغاز افراد تصور می کنند که تنها کاری که باید در این زمینه انجام دهند، تعویض غربال و سرعت باد است.

اما تنها این کار باعث نمی شود که محصول شما به صورت کامل پاک شود و یا اینکه با دقت بسیار بالا آماده ارائه به مشتریان و بازار گردد.

موضوع بعدی هم که مطرح می شود، بحث سورتینگ نخود است.

نخود را می توان توسط یک دستگاه بوجاری معمولی با 5 غربال ، به 3 سایز درشت، ریز و متوسط تقسیم بندی کرد.

احتمال قرار گرفتن دانه های شکسته در آن وجود دارد که آن نیز باید بررسی شود.

نخود بوجاری شده

سازنده دستگاه بوجار نخود خانگی

این شرکت مفتخر است دستگاهی را خدمت شما معرفی کند با مشخصات فنی دستگاه بوجاری به صورت کامل که بتواند نیاز شما را کاملا در زمینه بوجاری خانگی نخود و سایر محصولات با حداقل اوزان 100 کیلوگرم در ساعت مرتفع نماید.

در واقع این دستگاه دارای درجه پاک کنندگی بسیار زیادی است و می تواند نیاز شما را تا روزی 3 تن حداکثر در روز مرتفع نماید.

البته قیمت این دستگاه به نسبت بالاتر از مدل هایی است که با این نام نام گذاری شده اند.

ما این دستگاه را خانگی می نامیم و قیمت گذاری آن نیز بر اساس کارایی و امتیاز ثبت اختراع آن می باشد.

دستگاه بوجاری نخود خانگی

جدیدترین دستگاه بوجاری نخود موجود در ایران

قطعا زمانی که به دنبال دستگاه بوجاری می گردید و می خواهید جدیدترین آن را خریداری کنید، برای تان مهم است که کار پاک کنندگی را بتواند با دقت بسیار بالا و کیفیت عالی انجام دهد.

این امر محقق نمی شود مگر اینکه سیستم دستگاه بوجاری پیچیده و توانایی حرفه ای در جدا گردن آنچه که در نخود و یا محصولات کشاورزی دیگر یافت می شود داشته باشد.

تقریبا در هر محصول کشاورزی، مدل های مختلفی مختلفی از ضایعات وجود دارد که دستگاه باید بتواند این ضایعات را به صورت کامل جداسازی نماید.

انواع دستگاه بوجاری

برای انواع محصولات با توجه به اینکه سایز یعنی درشتی و ریزی شان نسبت به یکدیگر متفاوت است، بعضا می توان از یک یا چندین دستگاه مختلف جهت بوجاری شان استفاده کرد.

چرا که تنها تعویض سرند در این مواقع جواب نمی دهد و از نظر ما بوجاری کردن یک علم است که هر کسی نمی تواند ادعا کند که توانایی بوجاری کردن انواع محصولات را دارا می باشد.

دستگاه بوجاری

بعضی افراد هستند که در زمینه بوجاری گندم بسیار قوی هستند، اما در مقابل در زمینه بوجاری کردن انواع ریزدانه ها یا بعضا درشت دانه ها مانند تخمه وا می مانند و نمی توانند دستگاهی ارائه دهند که کار بوجاری را به صورت بسیار عالی انجام دهد.

انواع محصولاتی که برای آنها می توان دستگاه بوجاری ارائه داد به صورت زیر است:

 • حبوبات
 • غلات
 • کنجد
 • کتان
 • ارزن
 • نخود
 • آجیل
 • بذر
 • بادام زمینی
 • برنج
 • سویا
 • عدس
 • زرشک
 • عناب
 • دانه های روغنی

و البته تعداد محصولاتی که می توان در این محل آورد، بیش از این تعداد می باشد و از آوردن نام تک تک آن ها پرهیز می کنیم.

بنابراین باید دقت کنید که دستگاه بتواند برای هر محصولی که مد نظر شماست جواب دهد.

تفاوت دستگاه بوجاری نخود لوبیا با کنجد

شاید زمانی که از دور به مسئله نگاه می کنیم، تصور کنیم که تنها با تعویض سرند، کار دستگاه بوجاری انجام می شود و به راحتی توسط آن می توانیم انجام محصولات را توسط یک دستگاه بوجاری نماییم.

این اشتباره است، دانه های روغنی نیاز به دستگاه های بوجاری دیگری در این زمینه دارد که باید دقت شود کدام یک از آن ها برای بوجاری انتخاب شوند.

دستگاه بوجاری نخود

قیمت ساخت دستگاه بوجاری نخود

درست است که با وجود چرخ و اضافه شدن آن به دستگاه، قیمت آن افزایش پیدا می کند، اما در نهایت بسیار راحت تر خواهد بود که از این طریق بتوانید به راحتی دستگاه را جابجا نمایید.

قیمت تمام شده ساخت بر اساس تعداد سرند متفاوت است و بعضی سرند ها هستند که به دلیل ریز بودن باید حتما از مدل ای خارجی آن تهیه شود.

در حالت طبیعی قیمت تمام شده دستگاه امروزه 15 میلیون تومان است که توان جداسازی بیش از %95 درصد محصول را دارا می باشد.